Sprawy dotyczące windykacji długów dzielimy na te, które można doprowadzić do pomyślnego finału na drodze polubownej oraz te, wymagające ingerencji sądu. Niewielki procent wszystkich postępowań zalicza się jeszcze do innej grupy – spraw, prowadzonych przez komorników. Gdy wszelkie inne metody odzyskiwania należności zawodzą, a kolejne próby podjęcia kontaktu z dłużnikiem okazują się bezskuteczne, to właśnie egzekucja komornicza ma doprowadzić do spłaty zobowiązania. Jeśli wydaje Ci się, że wyczerpałeś już wszystkie możliwe środki i straciłeś szansę na zwrot długu od kontrahenta, ten artykuł powinien Cię zainteresować. Poznaj szczegóły dotyczące egzekucji komorniczej i nie rezygnuj z walki o swoje pieniądze!
Bywa, że egzekucja komornicza jest konieczna. Nie należy się jej obawiać: to tajna broń na dłużnika
Każdy wierzyciel ma w rękawie asa, z którego wyjęciem trzeba poczekać do odpowiedniej chwili. Nadchodzi ona w momencie otrzymania przez wierzyciela tytułu egzekucyjnego z klauzulą wykonalności. Na jego podstawie może zostać przeprowadzona egzekucja komornicza, która jest niezwykle skutecznym, aczkolwiek ostatecznym sposobem na odzyskanie długu od kontrahenta. Po złożeniu przez wierzyciela tytułu wykonawczego oraz wniosku o wszczęcie egzekucji, komornik rozpoczyna procedurę, która ma na celu pełne zaspokojenie roszczeń wierzyciela. Postępowanie prowadzi do zajęcia majątku dłużnika na potrzeby zaciągniętego długu, przy czym majątek obejmuje zarówno środki pieniężne, jak również nieruchomości i ruchomości, które są we władaniu osoby zadłużonej.
Zdecydowana większość spraw skupia się na egzekucji z rachunku bankowego. Gdy na koncie kontrahenta brakuje środków, komornik może zająć inne wartościowe przedmioty, takie jak samochód bądź meble. Wyjątek stanowią rzeczy niezbędne do codziennego funkcjonowania (np. ubrania, pościel, lodówka, lekarstwa) oraz te, które są potrzebne do wykonywania pracy zarobkowej przez dłużnika i osoby z nim mieszkające. W ramach egzekucji komorniczej, komornik może również zająć wynagrodzenie za pracę, jak i dochody z tytułu emerytury lub renty dłużnika, choć w tych przypadkach obowiązują go tzw. limity zajęcia komorniczego. Reasumując: gdy windykacja polubowna i sądowa zawiodą, realną szansą na wyegzekwowanie roszczenia od osoby zalegającej ze spłatą, jest wszczęcie egzekucji komorniczej. Dochodzenie spłaty tym sposobem to procedura wysoce skuteczna, ale też bezkompromisowa. Często uchodzi za jedyną drogę do uiszczenia zobowiązania przez dłużnika.
AIF Kancelaria zleca sprawy najlepszym komornikom w Polsce. Sprawujemy nadzór nad postępowaniami egzekucyjnymi naszych Klientów
Wyróżnia nas ponad 18-letnia obecność w branży windykacyjnej. Przez ten czas nawiązaliśmy liczne współprace z komornikami, którzy z dużym zaangażowaniem odzyskują długi na rzecz wierzycieli. Dlaczego warto zaufać nam w tej kwestii i pozwolić, byśmy nadzorowali przebieg postępowania egzekucyjnego? Zawsze warto dysponować wsparciem profesjonalnych prawników, gotowych odpowiedzieć na wszelkie pytania. Działamy w przejrzysty sposób, maksymalnie skracając czas, potrzebny na zajęcie majątku przez komornika. Dzięki przeprowadzeniu skrupulatnego wywiadu gospodarczego i dotarciu do niejawnych informacji dotyczących przedmiotów będących w posiadaniu dłużnika, usprawniamy komornikom pracę. Przez cały czas monitorujemy postępy egzekucji i pozostajemy do dyspozycji wierzyciela. To powoduje, że egzekucja komornicza z udziałem prawników z AIF Kancelarii skutkuje szybkim zaspokojeniem roszczeń.
Nie obawiaj się, że Twój kontrahent nie ma z czego spłacić należności. Nie daj się zastraszyć ani nabrać na popularne sztuczki. Dłużnicy są mistrzami manipulacji i zwodzenia wierzycieli! Doświadczony komornik jest odporny na nieczyste zagrywki ze strony osób, zalegających ze spłatą długu. Skontaktuj się z nami, a przedstawimy Ci naszą strategię na odzyskanie należności w ramach egzekucji komorniczej. Gwarantujemy, że będzie to ostatni etap windykacji, który ostatecznie zakończy Twoje zmagania z dłużnikiem.