Skip to content

Przedsiębiorco odzyskaj pieniądze od dłużnika. Uzyskaj nakaz zapłaty za grosze w E-sądzie!

egzekwowanie-naleznosci

Termin płatności już dawno minął, a dłużnik nie poczuwa się do spłaty zobowiązania. Nie reaguje na liczne wezwania i telefony. To czas, kiedy wierzyciel musi podjąć decyzję o skierowaniu sprawy na etap postępowania sądowego. W innym wypadku może już nigdy nie odzyskać należnych środków pieniężnych. Sąd dla wielu przedsiębiorców kojarzony jest z kosztownym i czasochłonnym postępowaniem. Nic bardziej mylnego! E-sąd to skuteczny i tani sposób na uzyskanie nakazu zapłaty.

EPU to sposób na odzyskanie pieniędzy od dłużnika!

Egzekwowanie należności na drodze sądowej kojarzone jest z długotrwałym postępowaniem, które wymaga od wierzyciela sporego zaangażowania. Windykacja sądowa nie musi być jednak mozolna i droga, decydują się na Elektroniczne Postępowanie Upominawcze w prosty i łatwy sposób możemy ściągnąć dług od nierzetelnego kontrahenta. Jeśli zależy Ci na czasie i nie chcesz uczestniczyć w rozprawach sądowych E-sąd jest rozwiązaniem dla Ciebie. Oto główne zalety E-sądu:

  • niska opłata sądowa, jedynie 1,25% należności głównej

  • wszelkie formalności załatwiamy za pośrednictwem internetu

  • nie ma konieczności uczestniczenia w rozprawach sądowych

  • brak konieczności przedstawiania materiału dowodowego

  • szybkość postępowania

E-sąd mieści się w Lublinie, jednak swoją właściwością obejmuje cały obszar Polski. W elektronicznym postępowaniu upominawczym rozpatrywane są sprawy, w których pozwany posiada miejsce zamieszkania lub siedzibę firmy na terenie kraju. Jakie sprawy możemy skierować do E-sądu? Elektroniczne Postępowanie Upominawcze to rozwiązanie dedykowane dla wierzytelności obejmujących konkretne kwoty pieniężne. Sąd elektroniczny rozpatruje jedynie należności nie budzące żadnych wątpliwości, nie wymagające przeprowadzenia postępowania dowodowego np. wynikające z niezapłaconych faktur.

Jak złożyć pozew do E-sądu?

Pozew do e-Sądu wnosimy na specjalnych formularzach, które co do zasady ograniczają ryzyko pomyłki. Pismo to zawiera standardowe elementy typowe dla takich dokumentów czyli: datę, miejsce sporządzenia, oznaczenie sądu, strony postępowania (ich dane osobowe), numer NIP lub PESEL powoda, określenie wartości przedmiotu sporu, uzasadnienie, podpis. Powód nie musi składać materiału dowodowego, a powinien jedynie przytoczyć konkretne dowody. Niezbędne do rozpatrzenia sprawy jest wniesienie opłaty sądowej wynoszącej 1,25% należności dochodzonej. Jeśli wierzyciel nie posiada odpowiedniej wiedzy prawnej może zlecić złożenie pozwu doświadczonej kancelarii windykacyjnej. Jest to rozwiązanie niezwykle korzystnie, gdyż za pracę prawników zapłaci dłużnik. Zmieniły się przepisy i w przypadku należności pomiędzy przedsiębiorcami powstałymi po 28 kwietnia 2013 r. prowadzona jest windykacja na koszt dłużnika. Przedsiębiorcy nie muszą już kłopotać się monitorowaniem sprawy w e-Sądzie, gdyż praca prawnika jest dla nich darmowa. Ściąganie długów jeszcze nigdy nie było tak korzystne dla wierzycieli.